ICE uratuje Ci życie

sierpnia 19, 2013


 Trzy litery, które uratują Ci życie - ICE


Ostatnio jechałem do pracy. Dwie godziny na ciasnym siedzeniu i upychanie nóg gdzie się da. Lubię autobusy i pociągi, lubię się przemieszczać. Ale jeśli człowiek wykonuje daną czynność kilka dni z rzędu, średnio sprawia mu przyjemność. Po wysłuchaniu nagrań w telefonie postanowiłem poczytać dawne SMS-y, bardzo ciekawe i niepozbawione sentymentu zajęcie. Nagle dostrzegłem pewną rzecz. A właściwie 3 literki.

Kilka lat temu na jakimś festynie w moim mieście była policja, by pokazać sprzęt, coś tam opowiedzieć. Wziąłem sobie wówczas od panów mundurowych zakładkę do książki. Z niej dowiedziałem się o istnieniu ICE (In Case of Emergency, czyli w nagłym wypadku). Wspomniany skrót (koniecznie zapisany drukowanymi literami) powinno zapisać się w swoim telefonie przy osobie, którą chcielibyśmy, aby służby ratownicze powiadomiły w razie naszego wypadku lub gdy potrzebna jest nam pomoc. W nazwie kontaktu można napisać np. ICE Mama, ICE Brat, ICE Babcia, ICE Pani XYZ. Zawsze osobę, którą chcemy, aby powiadomiono. Nie zawsze mamy ze sobą dowód osobisty, czy też inne dokumenty. Ale telefon jest z nami prawie w każdym miejscu. Czasem decydują ułamki sekund, a skrót ICE pozwala podjąć szybką decyzję odpowiednim służbom. I powiadomić najbliższych, dowiedzieć się o danych osobowych poszkodowanego, zwrócić się z ewentualną prośbą o daną grupę krwi.

Oby ta wiedza była niepotrzebna, ale przezorny zawsze ubezpieczony. To tylko kilka sekund edytowania telefonicznego kontaktu, ale efekty mogą uratować nam życie.


---------------
Zdjęcie pochodzi z zasobów własnych

Może zainteresuje Cię jeszcze...

4 komentarze