O blogu

O autorze

Hej, fajnie, że tu zajrzałeś! Dlaczego? Bo wreszcie będę mógł szybko Ci coś o sobie opowiedzieć. 

(zapach ciepłej kawy wypełnia pokój).

Na co dzień  jestem lubelskim studentem. Bardzo lubię Lublin, zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia. I poznałem też paczkę fajnych ludzi (jesteście strasznie wyrozumiali!) 

Muszę Ci coś powiedzieć, pewnie mnie znienawidzisz, ale... jestem uzależniony.

Od kawy (hej, a myślałeś, że od czego?!). Nawet teraz, gdy to piszę, stoi przede mną aromatyczna, przed chwilą zmielona arabica (taka fajna, z edycji zimowej z reniferkiem na opakowaniu ^^ ...bo jest tydzień do Świąt).

Blogować zacząłem hoho temu, bo już w gimnazjum. Rok 2005 był dla mnie wielkim boom. Wtedy założyłem stronę, na której było wszystko, co tylko mi przychodziło do głowy. Podobny schemat utrzymał się do 2010 roku, gdy zacząłem pisać recenzje. Nawiązałem wtedy współpracę z kilkunastoma wydawnictwami. To był bardzo pracowity, ale fajny okres. Dlaczego? Bo poznałem trochę blogosferę od środka, nawiązałem sporo kontaktów i pobawiłem się trochę w blogera-recenzenta, trochę w dziennikarza obywatelskiego, a nawet poznałem trochę marketingu. Myśl o własnej stronie poświęconej tematom społecznym i kulturalnym chodziła mi długo po głowie, miałem nawet taką stronkę, którą też zapychałem wszystkim, czym się dało. Z żalem i bólem serca (bo ja sentymentalny człowiek jestem przecie) zamknąłem ją i zacząłem od nowa.

 Tak narodziło się w 2013 roku sięMówi. 

Gdy piszę te słowa (tak, tak, kawa nadal stoi. I czeka na wypicie, gdy skończę... taki rodzaj motywacji do napisania tego tekstu), myślę, że udało mi się wreszcie stworzyć takie miejsce w sieci, o jakim marzyłem. Jeśli lekko nieuporządkowane, to tylko dlatego, że jestem trochę rozgarnięty. Dlaczego? Bo mam sporo pomysłów.

Oprócz sięMówi, byłem też dziennikarzem obywatelskim Wiadomości24.pl, czasem jestem blogerem Stacji7 Szymona Hołowni, odbyłem praktyki w lokalnej redakcji ogólnopolskiego dziennika, przez dwa lata pisałem teksty do studenckiego magazynu na tematy społeczne (oraz tworzyłem zajawki lubelskich wydarzeń kulturalnych). Przez 3 lata recenzowałem książki dla kilkunastu wydawnictw). Napisałem 14 tomików wierszy, trzy powieści, kilka baśni i opowiadań, a mam jeszcze kilka pomysłów. 

Kocham pisać i robić zdjęcia. Lubię też czytać. Bardzo.

(Kawa stygnie. Myślę sobie, że jeszcze tylko powiem coś o blogu i wreszcie ją wypiję)                                                                             O sięMówi


sięMówi, czyli żeby się mówiło o kulturze, o sztuce, o życiu. Gdy zakładałem tego bloga, byłem jak dziecko we mgle. Chciałem, aby było lifestylowo, z elementami kultury. Szybko jednak powątpiewałem. Tzw. styl życia był i u mnie, ale zawsze jakoś na boku, może w tle? Dlaczego? Gdy wszyscy wokół prześcigali się w tematach dotyczących stylu życia, ja chciałem, aby było o kilku fajnych rzeczach i przede wszystkim o kulturze. Tylko że to bardzo szerokie słowo. A skoro to blog, to musi być trochę personalnie. Postanowiłem więc, że pokażę książki, płyty i filmy, które oglądam, o których się mówi, albo może trochę już zapomniano. Przyglądam się też zjawiskom w kulturze. Postanowiłem też, na bazie swoich doświadczeń, dzielić się z Czytelnikami wpisami mówiącymi o motywacji i samorozwoju. Każdego dnia staram się cieszyć z drobnych rzeczy, które mogą uczynić dzień lepszym. Tę jedną myśl przelewam w swoje wskazówki. Pojawia się też trochę popkultury, czasem tematy społeczne i związane z mediami oraz najnowszymi trendami. Dużo o wszystkim.

sięMówi jest miejscem, w którym zapraszam na moje wycieczki przez życie. Oprócz marginalnie potraktowanych tematów lifestylowych, znajdziesz tu teksty społeczno-kulturalne. Szeroka kategoria, ale są w niej przemyślenia o sztuce, recenzje, artykuły i szkice. Pojawia się też popkultura. Nie brakuje motywacji, samorozwoju, fajnych wskazówek na dobry dzień, ze swoimi Czytelnikami biegam, piszę, słucham muzyki i podróżuję.

Chcę też do blogosfery na trochę szerszą skalę wprowadzić reportaż literacki, tradycyjny oraz fotoreportaże. Nie znam polskiego bloga (a zagranicznych nie czytam), na którym mógłbym wszystkie te trzy tematy znaleźć. Pewnie nie jestem pionierem, ale w tym kierunku chcę pójść.

Znajdziesz u mnie zatem tematy społeczno-kulturalne z nutami motywacji, rozwoju osobowości, reportażu, z lekkim muśnięciem lifestylu, także tego literackiego i popkulturowego, nie zabraknie również komentarzy obyczajowych. Nie wykluczam też, że opowiem Ci coś o mediach oraz tym, o czym aktualnie się mówi i dyskutuje. Na niwę blogerską przyniosę tematy dziennikarskie i zaprezentuję swoją własną ich wariację.

Będziesz ze mną? Pomożesz?

(właśnie rzucam się na kawę. Żebyś widział tylko moją minę, gdy zrobię łyk świeżo zmielonej arabici)


masz pytanie? Napisz :) darekpionki@wp.pl